جشن های مالزی

تور مالزی
ویژه بهار 97
7 شب و 8 روز
تماس بگیرید
021 43 67 44 51

جشن های مالزی

Celebration in Malaysia

مالزی کشوریه مخصوص جشن گرفتن، مالزیاییا در طول این جشن‌ها بسیار مهربون، فروتن و بخشنده میشن.

در جشن عید فطر، سال نوی چینی، دیپاوالی، کریسمس، جشنواره سان پدرو،جشنواره Gawai ، جشنواره Ka’amatan و دیگر جشن‌ها و جشنواره‌ها، به طور معمول در خانه‌ها بر روی همه بازه و از میهمانان به خوبی استقبال میشه با شرکت در تور مالزی و شرکت در این جشن ها، شرکت کنندگان میتونن از انواع غذاهای جشن ونوشیدنیها و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع بهره ببرن بعضي از اين جشن‌ها جزو تعطيلات رسمي و عمومي محسوب میشن با نگاهی به تقویم کشور مالزی فرصت شرکت جستن در این جشن‌ها و جشنواره‌های رنگارنگ را از دست ندید.

 

 

عيد قربان: همونطور که تو ایران عید قربان جز تعطیلاته و مردم به شادی و خنده مشغولن کشور مالزی هم همینطوره مسلمانان مالزی این عیدو با عنوان مهمترین عید خود جشن می گیرن ،عيد قربان توسط مسلمانان مالزي و در دهمين روز ماه‌ذي‌الحجه برگزار مي‌شه تو این روز بعضی افراد هم گوسفند را میکشند و تکه های گوشتش را بین مستمندان تقسیم میکنن.

malaysia12.com

عید قربان در مالزی

 

عيد فطر : عيد فطر توسط مسلمانان برپا میشه و پايان ماه رمضون را اعلام ميکنه. روز جشن توسط مشاهده شدن ماه نو تعيين میگرده. اين روز مهم ترين روز براي مسلمانانه. مسلمانان روز را با جمع شدن در مساجد در صبح زود براي اداي نماز عيد فطر میگذرونن و عصرش بر مزار در‌گذشتگان ميرن و از آنها ياد مي‌كنن اين جشن با احوال پرسي و شادي ادغام میشه افرادی که با هم قهرن تو این روز آشتی میکنن که کینه ای بینشون نباشه,‌ تو اين روز جوانان از بزرگترا طلب بخشش ميکنن, هر كس لباس نو میپوشه و دوستان و اقوامش را به خونش دعوت میکنه تعداد زيادي از غذاهاي خوشمزه مالزيايي در روز جشن سرو ميشه خانه‌ها كاملا تميز و بوسيله روشنايي چراغهاي روغني نوراني میشه.

malaysia12.com

عید فطر در مالزی

 

جشن ارواح گرسنه : جشن ارواح گرسنه در پانزدهمين روز از هفتمين ماه قمري‌ بوسيله‌ بودائيهاوتائوئيها‌ برگزار میشه آنها بر اين باورند كه دروازه جهنم همواره بازه این جشنیه که در آن همه اهالی شهر جمع میشن و برای ارواح غذا می‌خرند و با احترام تمام به ارواح گرسنه اعلام کنند: «روح عزیز، ما را نخور!».http://malaysia12.com/

malaysia12.com

جشن ارواح گرسنه

 

روز وساك :جشن روز «وساك» در ماه «مي» بوسيله بودايي‌ها برگزار میشه اين جشن از سپيده صبح آغاز ميشه و بوداييان در معبدها برای عبادت در كنار يكديگر جمع میشن. در اين روز مراسم بخشش, غذا دادن به مستمندان, پرهيز از خشم, روشن كردن عود و دعا انجام میشه و سرود راهبه‌ها «ساتراس»‌را ‌به ‌طور ‌هم‌صدا و زیبا در لباس ‌زعفراني ‌رنگ‌ میخونن.

malaysia12.com

روز وساك در مالزی

 

تايپو‌سام :این جشن توسط هندیها در دهمين ماه تقويم هندي‌ها برگزار ميشه. تايپوسام روز جشن‌تولد «لرد سوبرامانيا» جوانترين پسر «لرد شيوا» است، محسوب میشه یک روز قبل از این جشن هندیها، خودشونو برای روز ه گرفتن،پرهيز از بعضي غذا‌ها و تقويت خويشتن‌داري آماده میکنن. هواداران این جشن قاب‌هاي چوبي كه به وسيله پرطاووس وگل تزئين شده‌اند را به وسيله قلاب‌هايي به خود مي‌بندن, به اين صورت كه این قابها را در بدن خود فرو مي‌كنن و دردهایی ناشی از خراش دادن گونه‌ها و زبان‌هاشان توسط ميخ‌ها و قلاب‌هاي فلزي مقاومت ميكنن اين خود آزاري در عوض‌ دريافت بخشش‌ از سوي خدايان‌ و يك‌نوع توبه است.

malaysia12.com

تايپو‌سام در مالزی

 

Chap Goh MEI :اين جشن در پانزدهمين شب سال نو چيني ها همراه با دعا و تعيين زمان پايان سال نو برگزار میشه خانه ها براي آخرين روز جشن مجددا بوسيله چراغ ها نوراني میشه بعد از اين روز همه مردم مجددا, سركارهاي خود باز مي گردند و هركس مشتاقانه منتظر رسيدن سال جديد بعدي چيني است.

malaysia12.com

جشن های مالزی

هري جاوا :هري جاوا در اول ماه ژوئن بوسيله «داياكها» و «ايبانهاي» ساراواك به مدت يك هفته و براي اعلام پايان فصل برداشت زمينهاي برنج و شروع فصل جديدي از كاشت مجدد برگزار میشه. در اين جشن, مراسم شعرخواني و پاي‌كوبي برگزار میگردد. همزمان با برگزاري اين جشن اونایی كه در خارج از روستاي خود كار مي كنند براي جشن و پايكوبي به روستا باز مي‌گردند. مقدار زيادي از انواع غذاها را مي‌توان در اين جشن يافت.

 

جشن شيريني ماه و فانوس: جشن شيريني ماه كه به نام جشن «اواسط پاييز» هم معروفه در پانزدهمين روز از هشتمين ماه تقويم چيني‌ها برپا میشه اين جشن بيشتر يك جشن تاريخيه تا يك جشن مذهبي. اين روز انقلاب موفقيت آميزي را كه بر ضد فرمانرواي مغول در قرن چهاردهم در چين انجام گرفت اعلام میشه. بنابر يك افسانه, رمز پيروزي و نقشه مبارزه عليه مغولها در شيريني ماه پنهان بود و شيريني ماه به طور وسيعي بين ديگران توزيع شد. فانوس هم به عنوان علائمي در شب بر روي تپه‌ها و بلنديها استفاده مي شد امروزه اين جشن همراه با تهيه كيك ماه و فانوس برپا میشه و در مكان معيني مسابقه اي بين فانوسها میشه.

malaysia12.com

جشن شيريني ماه و فانوس

 

ديپاوالي :جشن چراغها در ماه هندي «كارتيك» (اكتبر/ نوامبر) صورت مي‌گيرد. جشن سمبلي است از موفقيت «لرد كريشنا» بر چند پادشاه شياطين ناراكاسورا . اين جشن بازگشت راما را پس از 14 سال تبعيد اعلام مي‌كند در اين روز هندوها در سپيده دم از خواب بیدار میشن وخود را با روغن‌گياهي شستشو مي‌دهند, لباسهاي جديد برتن مي‌كنند و دعاي خود‌را میخونن. منازل هندوها بوسيله چراغهاي روغني كه از كوزه‌هاي سفالين كه با روغن نارگيل و ويكس پر شده‌اند, نوراني میشه آنها بر اين اعتقادند كه با اين كار «خداي ثروت» را به خانه هاي خود دعوت مي‌كنن.

malaysia12.com

جشن ديپاوالي در مالزی

 

کریسمس: كريسمس بوسيله مسيحيان در بيست و پنجمين روز دسامبر جشن گرفته میشه و نشان دهنده تولد حضرت مسيحه. اين جشن توسط غير مسيحيان نيز به روشهاي ديگري برپا میشه و باعث جمع شدن خانواده ها در كنار يكديگر مي‌گردد.

اين جشن از نيمه شب قبل به مناسبت Eve كريسمس آغاز و به روز بعد نيز كشانده مي شود با این جشن بابانودل را به خونه های خودشون دعوت میکنن تو این جشن كريسمس بابانوئل براي مردم هدايايي مي‌آورد تغيير و تقسيم هدايا نيز با خود خانواده هاس و بوقلمون سرخ شده نيز غذاي رايج و سنتي در اين روز محسوب میشه.

malaysia12.com

کریسمس در مالزی

سال نو چيني‌ها: مراسم سال نو چيني ها در اولين روز از سال قمري چينيهاي مقيم مالزي برپا میشه. اين جشن مهمترين جشن سالانه براي تمام چين است. بر طبق بروج دوازده گانه چيني, هر سال اسم يكي از حيوانات را به خود مي‌گيرد همانطور که در کشور خودمون بر این باوریم که هر سالی رو یکی از حیوانات تحویل میشه اونا هم به این باورا معتقدند در این جشن خانه‌ها مرتب و تميز و براي روز بزرگ تزئين مي شوند, در اين روز تمام بدهي ها تسويه میشه و دعا و نيايش انجام میگیره.
لباسهاي جديد خريداري و مقدار زيادي غذا آماده ميشه, بعضي از اعضاء‌ خانواده كه از خانواده دور بوده‌اند مجددا به جمع خانوادگي باز ‌مي‌گردند. كارتهاي تبريك سال نو بين دوستان و اقوام پخش میشه و شام مخصوصي براي تازه شدن ديدارها در جمع خانواده در شب سال نو تهيه مي‌گردد. بد‌ زباني و صحبت از موضوعات نامربوط در اين روز ممنوعه, برنامة رقص شيرها و آتش بازي انجام ميگيره و كاغذهاي قرمز كه نشان دهنده سعادت و ثروت چينيهاس در جلو و داخل خانه ها چسبانده ميشه. كيف قرمز محتوي پول به كوچترها و بزرگترها داده ميشه و منازل با درهاي باز آماده ملاقات و پذيرايي اقوام و دوستان از نژادها و اقوام مختلف است. سال جديد بعد از پانزدهمين روز از ماه نو سپري مي‌شود و جشن سال نو با پايان‌ يافتن جشن(ChapGohMei) پايان مي‌پذيرد.

malaysia12.com

سال نو چيني‌ها

تور مالزی
ویژه بهار 97
7 شب و 8 روز
تماس بگیرید
02143674451
تور مالزی
ویژه بهار 97
7 شب و 8 روز
تماس بگیرید
021 43 67 44 51

جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور مالزی فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 51
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از میرعماد، پلاک 191، واحد 2
×