برج‌ های دوقلوی کوالالامپور

برج‌ های دوقلوی کوالالامپور که به پتروناس معروف هستند یکی از دیدنی های مالزی و نمادهای این کشور به شمار می آیند . اکثر افرادی که تور مالزی را انتخاب میکنند ، بازدید از این برجها را در برنامه خود قرار میدهند . این دو آسمان خراش با ارتفاع ۴۵۲ متر بلندترین ساختمان های جهان در بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی بوده اند که بعد از ساخته شدن برج Taipei 101 در سال ۲۰۰۴ این ویژگی از آنها گرفته شد . اما همچنان این دو برج بلندترین ساختمان دوقلوی جهان و پنجمین آسمان خراش بلند دنیا می باشند .

http://malaysia12.com/
برج‌های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلو با معماری اسلامی مدرن خود یکی از زیباترین سازه های عصر حاضر به شمار می روند. کار ساخت این برج ها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمان کوتاهی در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. هر یک از این برج ها در ۸۸ طبقه با نمای استیل و شیشه ساخته شده اند که جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند ، همچنین این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل شده اند . به دلیل نزدیکی برج های دوقلو به مرکز نمایشگاه های مالزی (KLCC) این برج ها نیز به برج های KLCC معرف شده اند، به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلو هایی که شما را به سمت این برج ها هدایت می‌کنند و عکس هایی که این برج ها در آنها قرار گرفته اند ، همه به این برج ها با همان نام KLCC اشاره می کنند. شایان ذکر است که منظرۀ این برج ها در شب بسیار زیبا می باشند و از بیشتر نقاط شهر قابل رویت هستند .

برج‌های دوقلوی پتروناس
برج‌های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی مالزی توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها – هر کدام یکی از برج ها – طی مسابقه‌ ای ساخته شده‌ و سپس دو برج با پلی به هم متصل شده‌اند . این پل که به پل آسمان (sky bridge) معروف است بین دو طبقه ۴۱ام و ۴۲ام برج های دوقلوی مالزی واقع شده و مکانی فوق العاده برای مشاهده اطراف را برای شما فراهم می کند. این پل به جای اینکه به سازه اصلی متصل شود طوری ساخته شده است که بتواند به راحتی به داخل و بیرون آن حرکت کند تا از شکست آن در برابر بادهای قوی جلوگیری شود .

برج‌ های دوقلوی کوالالامپور
برج‌ های دوقلوی کوالالامپور

پل آسمان که بین این دو برج قرار گرفته ، یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور می باشد که سالیانه گردشگران زیادی برای بازدید از این پل و منظرۀ زیبای آن به این برج ها می آیند . پل آسمان بلندترین پل دو طبقه جهان به شمار می آید. طول این پل هوایی ۵۸ متر و در ارتفاع ۱۷۰ متری زمین قرار گرفته است، همچنین وزن این پل به تنهایی ۷۵۰ تن می باشد. در ضمن این پل هوایی این امکان را می دهد که در صورت وقوع آتش سوزی و حوادث مشابه در یکی از برج ها، افراد داخل آن بتوانند از طریق این پل هوایی به برج دیگر بروند و ساختمان را تخلیه کنند. این پل در مراحل پایانی ساخت این برج ها به آنها اضافه شده و فرم M مانندی به این مجموعه بخشیده که الهام بخش حرف اول کلمه مالزی می باشد .

برج‌ های دوقلوی مالزی
برج‌ های دوقلوی مالزی

قیمت بلیط ورودی برج های دوقلوی مالزی :

  • قیمت بلیط بازدید از طبقه آخر برج (طبقه ۸۸) و پل آسمان که به پکیج MyKad معروف است برای بزرگسالان ۸۴٫۸۰ رینگت و برای کودکان ۲۶٫۵۰ رینگت می باشد .
  • قیمت بلیط بازدید پل آسمان به تنهایی که به پکیج MyKid معروف می باشد برای بزرگسالان ۳۱٫۸۰ رینگت و برای کودکان ۱۲٫۷۰ رینگت است .
  • قیمت های فوق شامل ۶ درصد مالیات نیز می باشند .
  • ورود کودکان زیر ۳ سال به صورت رایگان می باشد .

نکته : صدور بلیط از ساعت ۸:۳۰ صبح شروع می شود و چون تعداد آنها محدود است پیشنهاد می کنیم که صبح، کمی زودتر برای تهیه بلیط اقدام نمایید .

ساعات کاری برج های دوقلوی مالزی :

ساعت کاری برج ها در روز های سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۹:۰۰ شب و در روز های دو شنبه تعطیل می باشند .
برج های دوقلوی مالزی در روز های جمعه از ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر تا ۲:۳۰ بعد از ظهر تعطیل هستند .
برج ها در همۀ تعطیلات عمومی بجز عید قربان و عید فطر برای بازدید عموم باز می باشند .

 

تور مالزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *